غذا برای سلامت بارداری

غذا برای سلامت بارداری

در این بخش غذاهای مناسب برای زنان باردار را پیدا کنید. غذاهایی برای صبحانه، ناهار و شام در اختیار شما گذاشته می‌شود. دستور غذاهای مناسب برای زنان باردار از کارشناسان بین‌المللی غذا و تغذیه را در سایت زالزالک مشاهده کنید.

طرز تهیه مارچوبه بخارپز

برای اینکه مارچوبه ترد و لذیذ شود به جای کره از سس وینگریت استفاده کنید. مارچوبه دارای مقدار زیادی ویتامین ک و فولات است. فولات موجود در مارچوبه باعث کاهش ناهنجاری‌های مادرزادی در زمان بارداری می‌شود.

طرز تهیه اسموتی با هلو، انبه و تمشک

دانه‌های چیا از فیبر، پروتئین و امگا ۳ برخوردار بوده که به کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین ماست یونانی از پروتئینی بالایی برخوردار بوده که موجب کاهش اشتهای بین وعده های غذایی می‌شود و در کاهش وزن بسیار موثر می‌باشد. این دستور غذا از دانه چیا و ماست یونانی درست شده است.

طرز تهیه کیش‌های مافین با پنیر چدار و سیب زمینی

در این دستور غذا سیب زمینی پوست قرمز و اسفناج استفاده شده است. سیب زمینی قرمز از آنتی اکسیدان بالایی برخوردار بوده و انسان را از ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها حفاظت می‌کند. اسفناج نیز دارای فلاوونوئید بوده که تقسیم سلولی سلول‌های سرطانی در معده و پوست را کاهش می‌دهد و همچنین سبب کاهش چشمگیر خطر ابتلای افراد به سرطان پروستات می‌شود.