مروری بر پست های

دسر

سس سیب

با تهیه‌ی سس سیب خانگی می‌توانید از یک میان وعده سالم بهره مند شوید. این دسر سالم از فیبر، فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان و کلسیم برخوردار می‌باشد.

کیک با پنیر بز و برنج قهوه‌ای

پنیر بز و برنج قهوه‌ای دو ترکیب اصلی این دستور غذا هستند. پنیر بز دارای ویژگی‌هایی نظیر تقویت دستگاه گوارش، ضد کم خونی، کاهش کلسترول خون، منبع غنی کلسیم و فسفر می‌باشد. برنج قهوه‌ای نیز از ویژگی‌های تقویت سیستم قلب و عروق، تقویت دستگاه گوارش، تنظیم فشار خون، کاهش کلسترول، ضد استرس و تقویت سیستم ایمنی برخوردار است.

گرانولا بار میوه و گردو

گرانولا بار گردو و میوه به عنوان میان وعده‌ سالم برای رژیم‌های لاغری استفاده می‌شود. این میان وعده تنها دارای 118 کالری است.

کوکی‌ بلغور جو دو سر

چاشنی سیب طعم و عطر این کوکی را عالی می‌کند و به نسبت کوکی جو دو سر کلاسیک کم چرب‌تر است. این کوکی از کالری بسیار پائینی برخوردار است و برای رژیم‌های لاغری و دیابتی بسیار مناسب می‌باشد.

کراکر گراهام عسل

کراکر گراهام عسل را خودتان در خانه درست کنید. کراکرها بسیار ساده درست می‌شوند، می‌توانید این شیوه پخت را برای تهیه دیگر کراکر گراهام ها نیز، استفاده کنید.

نان با دانه‌های کامل غلات

نان با دانه‌های غلات دارای فیبر و مواد مغذی مانند ویتامین B، آهن، فولات، سلنیوم، پتاسیم و منییزیم می‌باشد. فیبر بالای این نان‌ها در کاهش وزن بسیار مؤثر است.

تست فرانسوی دارچین – سیب

تست فرانسوی دارچین - سیب را می‌توانید به دو شکل پیشرفته و ساده آماده کنید. با این دستور غذا می‌توانید صبحانه آخر هفته را مجلل و با شکوه میل کنید. با استفاده از شیر کم چرب به جای شیر کامل و حذف زرده تخم مرغ از تست فرانسوی، کالری‌اش را به نصف کاهش دهید.

پن کیک با پنیر ریکوتا و بلوبری

این پن کیک را با سس بلوبری یا شربت افرا و یا عسل سرو کنید. پاشیدن بلوبری بر روی پن کیک در حال پخت، طعم آن را تضمین می‌کند. در صورت تمایل، پن کیک‌های آماده شده را در 200 درجه فارنهایت(93 درجه سانتی گراد) گرم نگهدارید تا هنگامیکه مابقی آماده شود.

مافین با سبوس و موز

در پایان هفته، با موزهای مانده مافین سبوس مرطوب درست کنید. به مافین مقداری چیپس شکلاتی اضافه کنید تا بچه‌ها به خوردن آن تمایل پیدا کنند و از فیبر بالای آن بهره‌مند شوند.