۱۲ تا از بهترین خوراکی‌ها برای کاهش چربی شکم

در این مقاله، تأثیر بادام، هندوانه، سبزیجات برگ‌دار، لوبیا، خیار، آووکادو، جودوسر، آب، سیب، نعناع فلفلی، تخم مرغ و ماهی بر روی کاهش چربی شکم را مشاهده می‌کنید.

مبارزه با چربی شکم و رسیدن به شکمی صاف به آسانی بدست نمی‌آید. چاقی شکم و پهلو سبب کاهش اعتماد به نفس و بیماری‌های مختلف می‌شود.

بهترین خوراکی‌ها برای کاهش چربی شکم

در اینجا با ۱۲ خوراکی سالم آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کنند تا از چربی شکم و پهلو خلاص شده و به تناسب اندام دست یابید.

۱ بادام

بادام

بادام منبع غنی از ویتامین E و پروتئین بوده و همچنین دارای فیبر بالایی می‌باشد. اگر تلاش می‌کنید که چربی شکمتان را کاهش دهید باید برنامه‌ای برای هدفتان فراهم آورید. یکی از بهترین کارها، استفاده از میان وعده‌های غذایی سالم با احساس سیری طولانی مدت است که در عین حال موجب احساس نفخ نشود. بادام‌ها شروع خوبی هستند زیرا از کالری مناسبی برخوردارند و به کاهش گرسنگی کمک می‌کنند.

۲ هندوانه

هندوانه

هندوانه منبع غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ‌می‌باشد. ۸۲ درصد هندوانه آب است و سدیم‌ اضافی بدن را از بین می‌برد. سدیم موجب نفخ شکم می‌شود و هندوانه کمک می‌کند تا از آن خلاص شوید. علاوه بر این، هندوانه مملو از ویتامین C است و یک فنجان آب هندوانه دارای ۱۰۰ کالری می‌باشد.

۳ سبزیجات برگ‌دار

سبزیجات برگ‌دار

خوردن سبزیجات دارای فیبر بالا باعث شده که برای مدت زمان طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید. سبزیجات برگ‌دار دارای کالری پایین بوده و کمبودهای تغذیه‌ را برطرف می‌کنند. پر کردن بشقابتان با سبزیجات برگ‌دار به جای غذاهاب چرب به شما کمک خواهد کرد تا شکمی بدون چربی و نحیف داشته باشید.

۴ لوبیا

لوبیا

لوبیاها برای خلاص شدن بدن از چربی، رشد ماهیچه‌ها و بهبود گوارش مفید هستند. با لوبیا دیرتر احساس گرسنگی می‌کنید، زیرا قندی ندارد که موجب ترشح انسولین شود. اگر به پرخوری عادت کرده‌اید لوبیا به شما کمک می‌کند.

۵ خیار

خیار

خیار تأثیر بسیار خوبی بر کاهش چربی شکم دارد و صرفاً دارای ۴۵ کالری است. ۹۶ درصد خیار آب می‌باشد و اثر ضد نفخی دارد. همچنین خیار کمک می‌کند که دمای بدن شما خنک باشد.

۶ آووکادو

آووکادو

آووکادو منبع غنی از چربی‌های سالم است که به بدن شما کمک کرده تا چربی‌های مضر را بسوزانید. آووکادو به عنوان میوه جادویی شناخته شده که اثر زیادی بر روی سلامت دارد. استفاده از این میوه برای کسانی که به دنبال لاغری شکم می‌باشند به دلیل اسیدهای چرب اشباع نشده، حیاتی و ضروری است.

۷ جودوسر

جودوسر

به دلیل پروتئین بالا و کالری پایین، خوراکی فوق‌العاده برای کاهش وزن می‌باشد؛ غذاهایی که با جودوسر پخته می‌شود در کاهش چربی شکم تأثیر زیادی دارد. هضم جودوسر در بدن زمانبر است؛ بنابراین انرژی خوبی در سراسر روز فراهم می‌آورد و کلسترول خون را پایین نگه می‌دارد.

۸ آب

آب

آب پاسخ نهایی به تعداد زیادی از مشکلات جسمانی ماست. نیاز به کاهش وزن دارید؟ آب کافی می‌خورید؟ آیا سردرد دارید؟ مصرف آب روزانه خود را کامل کنید و سموم بدنتان را با نوشیدن آب کافی کاهش دهید. با این حال، مهم است که بدانید نوشیدن آب زیاد موجب از بین رفتن پتاسیم در بدن می‌شود. حداقل ۲ لیتر آب در روز برای بدن ضروری است.

۹ سیب

سیب

از خوراکی‌های فیبردار عالی برای کاهش چربی شکم، سیب می‌باشد. میان وعده‌هایی که افراد به خصوص در محل کار انتخاب می‌کنند اصولاً مضر است. استرس بیش از حد نیز می‌تواند ما را به سمت غذاهای ناسالم سوق دهد. سیب، یک میان وعده سالم است که برای مدت زمان طولانی شما را سیر نگه می‌دارد.

۱۰ نعناع فلفلی

نعناع فلفلی

نعناع فلفلی برای از بین بردن چربی شکم بسیار مؤثر است؛ زیرا سیستم دستگاه گوارش را التیام و بهبود می‌بخشد. بهترین راه استفاده از این نعناع درست کردن آن با چای است. همچنین می‌توانید روغن یا عرق نعناع فلفلی را داخل آب ریخته و مصرف کنید.

۱۱ تخم مرغ

تخم مرغ

تخم مرغ تأثیر زیادی بر کاهش چربی شکم دارد.زیرا تخم مرغ دارای پروتئین بوده و پروتئین برای لاغری شکم ضروری می‌باشد. با افزایش مصرف روزانه پروتئین، زودتر به هدفتان در لاغری شکم می‌رسید.

۱۲ ماهی

ماهی

 

ماهی منبع غنی اسیدهای چرب امگا ۳ و پروتئین است؛ که هر دو این مواد مغذی برای کاهش چربی و لاغری شکم ضروری هستند. استفاده از چربی‌های سالم به شما کمک می‌کند تا از چربی‌های مضر خلاص شوید؛ بدین ترتیب بدنی سالم و چابک خواهید داشت.

منبع E Times

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.