کاهش چربی صورت با 10 خوراکی سالم

برای کاهش چربی صورت، خوراکی‌هایی مانند هویج، بادام، دانه کتان، شکلات تیره، اسفناج، چای سبز، سیب زمینی شیرین، روغن گلرنگ، کنسرو ماهی تن و گوجه فرنگی تأثیر زیادی دارند.

کاهش چربی صورت

آیا علاقمندید که بدانید چگونه چربی صورت را کاهش دهید؟

در این مقاله 10 ماده غذایی برای کاهش چربی صورت را مشاهده می‌کنید که با اضافه کردن آنها در رژیم غذایی‌ به هدفتان در  کاهش چربی صورت خواهید رسید. همیشه به یاد داشته باشید که شادابی پوست در زندگی شما مهم است.

1 هویج

هویج

هویج منبع غنی از ویتامین A می‌باشد که به شفافیت پوستتان بسیار کمک می‌کند. زمانی که سلولهای مرده و چربی، منافذ پوست را بسته است ویتامین A از تولید سلول‌های رویی بر روی لایه بیرونی پوست جلوگیری می‌کند. همچنین مانع رشد سلولهای سرطانی پوست می‌شود.

2 بادام

بادام

بادام‌ منبع غنی از ویتامین E می‌باشد. ویتامین E موجود در بادام‌‌، پوست شما را از اشعه‌های مضر ماوراء بنفش محافظت می‌کند. مصرف 10 تا 20 عدد بادام در روز، پوستتان را شفاف کرده و به کاهش چربی صورت کمک می‌کند.

3 دانه کتان

دانه کتان

برای روشن کردن پوستتان دانه‌های کتان را امتحان کنید. این دانه‌های کوچک حاوی امگا 3 هستند و قابلیت پاک کردن لکه‌‌ها، چین و چروک و خطوط روی پوست صورت را دارند.

4 شکلات تیره

شکلات تیره

شکلات چیزی نیست که از خوردنش اجتناب کنید؛ در واقع دارویی است که به کاهش زبری پوست کمک می‌کند. برای کسانی که دغدغه خلاص شدن از چربی پوست صورت دارند شکلات تیره مفید است. شکلات کیفیت بافت پوست را ارتقاء می‌دهد و فلانول‌های موجود در آن به عنوان تصفیه کننده پوست عمل می‌کنند. به لحاظ علمی اثبات شده است کسانی که در رژیم غذایی‌شان شکلات مصرف می‌کنند مقاومت بیشتری در برابر اشعه‌ی مضر ماوراء بنفش دارند.

5 اسفناج

اسفناج

برگه‌های اسفناج اثر شگفت‌انگیزی بر روی پوست دارد و رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد. وجود آب در این سبزیجات در غشاهای سلولی نفوذ کرده و چین و چروک پوست را پاک می‌کند تا پوست را روشن و صاف سازد.

6 چای سبز

چای سبز

چای سبز از آنتی اکسیدانی ویژه‌ای با نام کاتکین‌ها برخوردار است که دارای خاصیت ضد سرطانی و ضد التهابی می‌باشد. همچنین مطالعات ثابت کرده‌اند 3 تا 4 فنجان چای سبز، آسیب ناشی از نور خورشید را بر طرف می‌کند و تقریباً عارضه‌هایی که به دلیل تابش نور خورشید بر روی پوست ظاهر می‌شود را  خنثی می‌کند.

7 سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین منبع غنی از ویتامین C می‌باشد. این سیب زمینی پوست را نرم و چین و چروک‌ها را برطرف می‌سازد.

8 روغن گلرنگ

روغن گلرنگ

روغن گلرنگ حاوی اسید‌های چرب امگا 6 است که به عنوان مرطوب کننده پوست عمل کرده و خشک و زبری پوست را برطرف می‌کند.

کنسرو ماهی تن

کنسرو ماهی

کنسرو ماهی تن، پروتئین الاستین پوست(پروتئینی برای صافی پوست) را حفاظت می‌کند. مصرف روزانه 3 اونس(85 گرم) ماهی تن تأثیر بسزایی بر روی پوست داشته و چربی پوست را کاهش می‌دهد.

9 گوجه فرنگی

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی را می‌توانید در سالاد مخلوط کنید یا حتی آن را بپزید. گوجه فرنگی باعث جوانسازی پوست شده و پوست را سالم و درخشان می‌کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.