لاغری شکم در ۱۴ روز با رژیم غذایی شکم صفر

در این مقاله با “رژیم غذایی شکم صفر” آشنا می‌شوید که در آن ۱۴ راهکار برای لاغر شدن در ۱۴ روز آورده شده است. این رژیم غذایی بر تأثیر مواد غذایی بر روی ژن‌های چربی تکیه دارد.

رژیم غذایی شکم صفر «Zero Belly Diet» ، برنامه غذایی جدید برای از کار انداختن ژن‌های چربی شما است.
این رژیم غذایی بر روی ۵۰۰ نفر آزمایش شده که برخی از آنها حدود ۱۶ پوند (حدود ۷.۳۰ کیلوگرم) در ۱۴ روز وزن کم کردند و حدود ۳ اینچ(۷.۶۳ سانتی متر) از دور کمرشان کاهش یافته است.

“رژیم غذایی شکم صفر” به تأثیر مواد غذایی بر ژن‌های چربی پرداخته و بر علم جدید «ژنتیک تغذیه» متکی است و به عبارت دیگر، مواد غذایی که موجب فعالیت ژن‌های چربی می‌شوند را از مواد غذایی که تأثیری بر ژن‌های چربی ندارند تفکیک می‌کند.

آیا می دانید که با تغییراتی کوچک در سبک زندگی و رژیم غذایی به سادگی می‌توانید سلامت روده‌ خود را افزایش داده و التهاب آن را خنثی کنید و همچنین با از کار انداختن ژنهای چربی به طور خودکار چربی اضافی بدن را از بین ببرید؟؟؟

لاغری شکم در ۱۴ روز

در این مقاله می‌خوانید که چگونه در عرض دو هفته در حین این که از غذاهایی که دوست دارید میل می‌کنید.، چربی شکمتان را با “رژیم غذایی شکم صفر” از بین ببرید!!!

۱ قبل از صبحانه پیاده روی سریع کنید

قبل از صبحانه پیاده روی سریع کنید

مارتا چزلر، از اعضای گروه “رژیم غذایی شکم صفر”،  پیاده روی سریع قبل از صبحانه را به عنوان بخشی از برنامه “َشکم صفر” انجام داد و نتایج جالبی گرفت. به گفته چزلر: «تغییرات را بلافاصله مشاهده کردم».

مارتا در کمتر از شش هفته، بیش از ۲۰ پوند (۹ کیلوگرم) از وزن و ۷ اینچ(۱۷.۷۸ سانتی متر) از دور کمرش را با استفاده از برنامه غذایی “شکم صفر” و پیاده روی سریع قبل از صبحانه کاهش داد.

ورزش صبحگاهی به دو علت باعث لاغر شدن شکم می‌شود. اول اینکه تحقیقات نشان می‌دهد که اگر از ساعت‌ ۸ صبح تا ظهر در معرض نور خورشید قرار بگیرید، بدون در نظر گرفتن اینکه به چه میزان فعالیت دارید، چقدر کالری مصرفی مصرف می کنید و یا سن شما چقدر است، ریسک ابتلا به افزایش وزن را کاهش می‌دهید. محققان بر این باورند که نور خورشید در صبح با سوخت و ساز بدنتان انطباق زمانی دارد و ژنهای چربی شما را تخریب می‌کند. و ثانیا ورزش صبحگاهی در حالت گرسنگی موجب می‌شود که انرژی ذخیره شده در بدنتان بسوزد.

اما آنچه حیرت آور است اینست که سلامت قلب با ورزش صبحگاهی بهبود می‌یابد. قبل از شروع “رژیم غذایی شکم صفر”، ضربان قلب مارتا چزلر با ورزش دوچرخه سواری به طور معمول  ۱۱۲ ضربه در دقیقه (BPM) بود. اما پس از ۱۰ روز با “رژیم غذایی شکم صفر”  ضربان قلب مارتا چزلر با همان ورزش دوچرخه سواری به بیش از ۹۶ ضربه در دقیقه افزایش نیافت.

به گفته مارتا چزلر : «به خوبی تغییرات بوجود آمده را می‌توانم در آینه مشاهده کنم و حتی می‌دانم که چه اتفاقات عالی ای درون من اتفاق افتاده است با اینکه آن تغییرات را نمی‌توانم ببینم».

۲ با صبحانه کامل شروع کنید

با صبحانه کامل شروع کنید

ایزابل فیوکل که با “رژیم غذایی شکم صفر” توانست حدود ۶ کیلوگرم وزنش را کاهش دهد در رابطه با تأثیر کلیدی دستور غذاهای به طور طبیعی شیرین  شده می‌گوید: «برای من که عادت به مصرف شیرینی زیاد دارم این دستور غذاها بسیار راضی کننده است.»
ایزابل همچنین به لحاظ سلامت بدنی نتایج جالبی گرفت؛ پس از ۶ هفته رعایت “رژیم غذایی شکم صفر”، ۲۵ درصد  سطح کلسترول خون و ۱۵ درصد از سطح قند خونش کاهش پیدا کرد.

۳ میوه‌های قرمز رنگ را بیش از سبز انتخاب کنید

میوه‌های قرمز رنگ را بیش از سبز انتخاب کنید

بهترین میوه ها برای کاهش وزن میو‌ه‌های قرمز رنگ هستند. یعنی هندوانه بهتر از طالبی و انگور قرمز بهتر از انگور سبز است و در کاهش وزن تأثیر بیشتری دارند.
استفاده بیشتر از مواد مغذی دارای فلانوئید و به خصوص آنتوسیانین‌‎ها(ترکیباتی که میوه‌ها را قرمز رنگ می‌کنند) فعالیت ژن‌های ذخیره چربی را کندتر می‌کنند. در واقع، میوه‌های هسته‌دار قرمز مثل آلو از ترکیبات فنلی برخوردار هستند که ژن‌های چربی را تنظیم می‌کنند.

۴ مقداری گواکامولی درست کنید

مقداری <a href=گواکامولی درست کنید" />

ژوئن کارون از اعضای “رژیم غذایی شکم صفر” تأثیر ترکیبات غذایی با آووکادو را بررسی کرد. ژوئن به این نتیجه رسید که فردی ۵۵ ساله با مصرف غذای گواکامولی در اولین هفته ۶ پوند (۲.۷۲۱ کیلوگرم) وزن کم خواهد کرد.
به گفته ژوئن: «آموختم که غذاهای تازه، بدون مواد شیمیایی و طبیعی بخورم تا بهترین نتایج برای من اتفاق افتد. هرگز احساس گرسنگی نمی‌کنم و وزنم را پایین نگه می‌دارم!»
ژوئن از فواید “رژیم غذایی شکم صفر” پوست شفاف، ناخن‌های سالم و خواب بهتر را برشمرد و گفت: «به خوبی راهم را برای تناسب اندام فراهم آوردم. همه به من می‌گویند جوانتر از سنم به نظر می‌آیم.»

آووکادو دو تأثیر مهم بر روی لاغری شکم دارد. اولین تأثیر آن آنست که آووکادو دارای چربی اشباع نشده مفید برای سلامت قلب می‌باشد که باعث عدم گرسنگی می‌شود؛ در تحقیقاتی از کارشناسان تغذیه، مشخص شده کسانی که نیمی از آووکادو را با وعده غذایی ناهار میل می‌کنند تمایل آنها به غذا خوردن تا حدود ۴۰ درصد کاهش می یابد. دومین تأثیر آن آنست که چربی‌های اشباع نشده‌ای که در آووکادو یافت می‌شود مانع از ذخیره چربی در شکم می‌شود.

۵ اسموتی‌‌های دارای خاصیت چربی سوزی

<a href=اسموتی‌‌های دارای خاصیت چربی سوزی" />

برایان ویلسون  ۲۹ ساله با “رژیم غذایی شکم صفر” فقط در ۶ هفته توانست ۱۹ پوند (۸.۶۱۸ کیلوگرم) از وزن و ۶ اینچ(۱۵.۲۴ سانتی‌متر) از دور شکمش را کاهش دهد؛ او موفقیتش را به “اسموتی شکم صفر” نسبت می‌دهد.
پروتئین وگان موجود در اسموتی دارای خاصیت چربی سوزی، جلوگیری از احساس گرسنگی، عضله ساز و ضد نفخ می‌باشد. به گفته برایان: «من این نوشیدنی را دوست دارم. از وقتی که اسموتی را به رژیم غذایی‌ام اضافه نموده‌ام بلافاصله نفخ شکمم از بین رفت و این اسموتی جایگزین مناسبی برای بستنی و نوشیدنی‌های دیگر است.»

۶ خوردن تخم مرغ برای عضله سازی و رها شدن چربی

خوردن تخم مرغ برای عضله سازی و رها شدن چربی

در “رژیم غذایی شکم صفر” برای شما غذاهایی با پروتئین اشباع شده در نظر گرفته شده است. مواد درشت مغذی (macronutrient) عضله ساز نیاز اساسی بدن می باشند، که به راحتی با تخم مرغ می‌توان آن را تأمین کرد.
همچنین تخم مرغ دارای مواد مغذی به نام کولین(choline) می‌باشد. کولین‌ها علاوه بر تخم مرغ در گوشت‌، غذاهای دریایی و سبزی کُلارد(collard greens) نیز وجود دارند. کولین به مکانیسم ژن حمله می‌کند و موجب رها شدن چربی موجود در اطراف کبد می‌شود.
مورگان مینور از اعضای “رژیم غذایی شکم صفر” با صبحانه‌ای مخلوط از سیب زمینی شیرین و تخم مرغ محلی توانست فقط در ۳ هفته، ۹ پوند(حدود ۵ کیلوگرم) از وزنش و ۴ اینچ(۱۰.۱۶ سانتی متر) از دور کمرش را کاهش دهد.

۷ اکسیر جادویی برای سم زدایی

اکسیر جادویی برای سم زدایی

روزانه، یک پارچ “اسپا واتر”(آب معدنی با میوه و سبزیجات) درست کنید و درون پارچ از تکه‌های لیمو، پرتغال، گریپ فروت و … استفاده کنید تا خاصیت سم زدایی داشته باشد. هر روز حداقل ۸ لیوان از “اسپا واتر” را بنوشید.
به گفته سازمان بهداشت جهانی، مرکبات منبع غنی از “آنتی اکسیدان‌های  d-limonene” می‌باشند. ترکیب قدرتمندی در پوست مرکبات وجود دارد که آنزیم‌های کبدی را تحریک نموده و به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند. همچنین در درمان تنبلی روده‌ها مؤثر است.

۸ معجون دلخواه

معجون دلخواه

در “رژیم غذایی شکم صفر” پروتئین، فیبر و چربی‌های سالم سه ترکیب عمده در وعده اصلی یا میان وعده غذایی هستند.  متأسفانه اکثر معجون‌های شرکتی با روغن اضافی، نمک و شکر درست شده‌اند. معجون دلخواهتان را با میان وعده‌های دارای پروتئین بالا نظیر آجیل‌ها، دانه‌ها، میوه‌های خشک بدون شکر و شکلات تلخ درست کنید. در معجون دلخواهتان حتماً از بادام استفاده کنید زیرا منبع عالی جنستین و رزوراترول هستند که این دو ماده، باعث کاهش عملکرد ژن ذخیره سازی چربی بدن شما می‌شود.

۹ ورزش برای لاغری شکم

ورزش برای لاغری شکم

بزرگترین دلیل ما برای ورزش نکردن چیست؟ نداشتن وقت کافی!!!. سعی کنید به صورت فشرده در برنامه زندگیتان رفتن به باشگاه را قرار دهید. برای رسیدن به تناسب اندام، ورزش لازم و ضروری است.

دانشمندان در نیوزیلند اخیراً دریافتند مردان و زنانی که  قبل از صبحانه، ناهار و شام حرکات ورزشی را انجام می‌دهند از سطح قند خون پایین‌تری برخوردار ند و بدن آنها در طول روز چربی سوزی بیشتری انجام می‌دهد.

تمرینات ورزشی برای لاغری وجود دارد که به راحتی قبل از شام می‌توانید در منزلتان انجام دهید و از فواید ورزش کردن بهره مند شوید.

کریستا پائول از اعضای “رژیم غذایی شکم صفر” که توانست با تکیه بر ورزش در عرض ۶ هفته، ۲۵ پوند (۱۱.۳۳ کیلوگرم) از وزنش را کاهش دهد در رابطه با تأثیر ورزش در لاغری شکم می‌گوید: «از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند اجتناب می‌کردم زیرا وزن اضافی به زانوهای من صدمه زده بود. اما اکنون بدون درد و با اطمینان خاطر پاشنه بلند می‌پوشم.»

۱۰ استفاده از مکمل

استفاده از مکمل

اگر هر روز مقدار زیادی ویتامین و پروبیوتیک مصرف ‌می‌کنید باید در روند استفاده از آنها تجدیدنظر کنید.
افزایش سطح ویتامین‌های B به طور مداوم با شیوع بیشتر چاقی و دیابت ارتباط دارد، شاید علت این امر اینست که مگادوز، ژن‌های چربی ما را رها می‌کند. مصرف روزانه مولتی ویتامین احتمالاً خوب است، اما سعی نکنید خودتان را قانع کنید که مصرف بیشتر آن بهتر است. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که پروبیوتیک‌های تجاری، بسیار کمتر از آنچه ادعا می‌کنند از باکتری‌های سالم برخوردار هستند.
بهتر اینست که بر غذاهای “شکم صفر” تمرکز کنید تا مطمئن شوید آنچه بدن شما نیاز دارد فراهم آمده است و ژنهای چربی‌تان از کار افتاده است.

۱۱ شکلات تلخ و توت‌ها به عنوان دسر

شکلات تلخ و توت‌ها به عنوان دسر

غذای لذیذ، اصل اساسی “رژیم غذایی شکم صفر” است. جنی جوشی از اعضای “رژیم غذایی شکم صفر” توانست وزنش را در دوران بارداری کاهش دهد. جنی در حدود یک ماه “رژیم غذایی شکم صفر”  ۱۱ پوند (۴.۹۸ کیلوگرم) از وزنش را از دست داد. جنی گفت: «نمی‌توانستم باور کنم که شکلات تلخ اینقدر تأثیر داشته و چنین نتیجه‌ای داشته باشد. به نظر من رژیم غذایی شکم صفر بیشتر شیوه‌ی درست زندگی است تا رژیم غذایی، من مطمئنم که به راحتی به آن عادت کرده و احساس رضایت می‌کنید.»

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که آنتی اکسیدان‌های موجود در کاکائو از افزایش وزن بیش از حد موش آزمایشگاهی جلوگیری کرده و در واقع میزان قند خونش را پایین می‌آورد. مطالعه دیگر در دانشگاه ایالت لوئیزانا نشان می‌دهد که شکلات میکروب‌های مفید روده در شکم را فعال می‌کند و مانع از دیابت و التهاب روده می‌شود.

چرا توت‌ها؟ زیرا این میوه سرعت تجزیه قند خون را افزایش داده و منجر به کاهش التهاب و وزن می‌شود.

۱۲ از ماهی سالمون دریایی استفاده کنید

از ماهی سالمون دریایی استفاده کنید

پروتئین موجود در ماهی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و با چربی مبارزه می‌کند. اما ماهی سالمون پرورشی گزینه مناسبی برای شما نمی‌باشد. ماهی رشد یافته در آب دریای سرد از اسیدهای چرب امگا ۳ مناسب برای سلامت قلب برخوردار است. ماهی دریای آزاد از ۱۲۵۳ میلی گرم مواد مفید برخوردار است که فقط ۱۱۴ میلی گرم مواد التهاب آور حاصل از امگا ۶ را دارد.

ماهی پرورشی که ۹۰ درصد ماهی‌های موجود در بازار است که آثار متفاوتی نسبت به ماهی غیر پرورشی دارد. این ماهی از ۱۹۰۰ میلی گرم امگا ۶ برخوردار بوده که اثر التهابی دارد.

۱۳ کره بادام زمینی بخورید

کره بادام زمینی بخورید

برای درست کردن کره بادام زمینی سالم می‌توان از بادام زمینی و در صورت تمایل مقداری نمک استفاده نمود. این کره دارای سه خاصیت‌ می‌باشد:
۱-چربی اشباع نشده برای لاغری شکم
۲- فیبر برای احساس سیری
۳-پروتئین برای تقویت سوخت و ساز

آنچه باعث می شود بادام زمینی برای لاغری شکم موثر باشد جنستین است که به طور مستقیم بر روی ژن‌های چاق کننده تأثیر دارد و توانایی بدن را برای ذخیره چربی کاهش می‌دهد. لوبیا‌ و عدس نیز قابلیت مشابه با بادام زمینی دارند.
در هنگام خرید کره بادام زمینی شرکتی مواظب باشید از ترکیباتی نظیر شکر و روغن پالم استفاده نشده باشد. این مواد تأثیر خوب کره بادام زمینی را از بین می‌برند.

۱۴ قبل از ناهار و شام سبزیجات بخورید

قبل از ناهار و شام سبزیجات بخورید

سبزیجات تازه و کم کالری بدون آنکه شما چاق کنند، شما را سیر می کنند . به گفته کایل کمبریج از اعضای “رژیم غذایی شکم صفر”: «من و همسرم تصمیم گرفتیم که به هر وعده غذایی خود، سالاد اضافه کنیم. و با آغاز این کار وزنمان کاهش پیدا کرد.»
کایل با “رژیم غذایی شکم صفر” در عرض شش هفته ۲۵ پوند(۱۱.۳۳ کیلوگرم) از وزنش و ۴ اینچ(۱۰.۱۶ سانتی متر) از چربی دور شکمش را کاهش داد. به گفته خودش: «حتی مجبور شدم کمربند جدید بخرم!».

در سبد غذایی روزانه شما، سبزیجات برگ‌دار مانند سبزیجات کولارد، شاهی، کلم پیچ و آروگولا باید قرار بگیرند، زیرا همه آنها حاوی ترکیباتی به نام “سولفورافان” هستند. این ماده مغذی از طریق سوزاندن “آدیپوسیت‌ها” تأثیر مستقیمی بر کاهش وزن دارد. از سس رژیمی وینگریت برای سرو سالاد استفاده کنید تا بر لاغری شکم شما تأثیر مثبتی داشته باشد.

منبع eatthis
فکر میکنم این مطالب رو هم دوست داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظرات
 1. Mulanuate می گوید
 2. Jenni می گوید

  Hey there! This is my 1st comment here so I just
  wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading
  through your blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same topics?

  Thank you!

  Here is my blog post :: رژیم لاغری

 3. Craig می گوید

  An interesting discussion is definitely worth comment.
  I believe that you should publish more on this issue, it might
  not be a taboo matter but typically people do not speak about these subjects.
  To the next! Many thanks!!

  Here is my site :: رژیم غذایی

 4. opporma می گوید

  http://ponlinecialisk.com/ – cialis with dapoxetine