در لاغری سریع چه مقدار کاهش وزن پیدا می‌کنید؟

از طریق رژیم لاغری سریع با استفاده از مواد غذایی کم کربوهیدرات حدود ۲.۵ تا ۴.۵ کیلوگرم در هفته اول لاغر خواهید شد. با رژیم غذایی کم کربوهیدرات میزان گرسنگی و اشتها کاهش پیدا کرده و به آسانی لاغر می‌شوید.

در هفته اول رژیم لاغری سریع می‌توانید انتظار داشته باشید که از ۲.۵ کیلوگرم تا ۴.۵ کیلوگرم(حتی بیشتر) دچار کاهش وزن شوید؛ ولی بعد از آن وزن شما ثابت‌تر می‌شود و میزان کاهش کمتر می‌شود.

مقدار کاهش وزن

مقدار کاهش وزن | زالزالک

اگر به تازگی رژیم لاغری سریع با کاهش مصرف کربوهیدرات را شروع کرده‌اید احتمالاً در ابتدای امر سریع دچار کاهش وزن خواهید شد. هر اندازه که میزان اضافه وزنتان بیشتر باشد میزان لاغری شما هم بیشتر خواهد شد.

در روزهای اول رژیم لاغری کم کربوهیدرات شاید کمی احساس عجیب و ناشناس داشته باشید. به دلیل آنکه بدن شما سالهای زیادی از کربوهیدرات برای تأمین انرژی استفاده کرده است و اکنون به جای کربوهیدرات از چربی‌های ذخیره شده استفاده می‌کند.پس از چند روز اول، اکثر مردم از احساس بسیار خوب گزارش کرده‌اند و حتی گفته‌اند که انرژی بیشتری نسبت به گذشته دارند.

وقتی بدن به جای کربوهیدرات از چربیهای انباشته شده برای سوزاندن استفاده می‌کند در اصطلاح به آن «آنفلونزای کم کربوهیدرات» یا «کتو فلو» می‌گویند. به این موضوع، اضافه کردن نمک به رژیم غذایی کمک خواهد کرد.

رژیم لاغری کم کربوهیدرات اثرات متعددی بر روی سلامت دارند که عبارتند از:
*قند خون را تنظیم‌ می‌کند و از ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند.
*تری گلیسرید خون را پایین‌ می‌آورد.
*کمی، کلسترول بد (LDL) را پایین‌ می‌آورد.
*کلسترول خوب را بالا می‌برد.
*فشار خون را به مقدار قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

برای کاهش وزن لازم نیست گرسنگی زیادی تحمل کنید

اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید لازمست قبل از رژیم لاغری سریع با پزشک خود مشورت کنید. زیرا رژیم لاغری کم کربوهیدرات می‌تواند نیاز شما به دارو را کاهش دهد.

با کاهش کربوهیدرات و سطح ترشح انسولین، محیط هورمونی بدن تغییر خواهد کرد و مغز و بدن می‌خواهند که وزن کم شود. به همین دلیل اشتها و گرسنگی کاهش پیدا می‌کند. این روش ثابت کرده است که ۲ تا ۳ برابر بیشتر از رژیم‌های غذایی کم چرب و رژیم‌های غذایی کالری محدود تأثیر دارد.

در این برنامه غذایی می‌توانید غذای خوب و کامل بخورید در حالی که چربی‌های بدن از بین می‌رود.

فکر میکنم این مطالب رو هم دوست داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Mulanuate می گوید