مؤثرترین تمرین‌های ورزشی برای سریع لاغر شدن

انجام دادن این حرکات ورزشی به طور منظم به شما کمک می‌کند تا به هدفتان در لاغر شدن دست پیدا کنید.

تمرین‌های ورزشی برای سریع لاغر شدن

وقتی که چند دقیقه در هفته  ورزش می‌کنید تا لاغر شوید در واقع می‌خواهید بیشترین نتیجه را در کمترین زمان بگیرید.محققان ورزشی تحقیقات زیادی در این رابطه انجام دادند و پس از سالها تحقیق، چند تمرین ورزشی برای سریع لاغر شدنتوصیه کرده‌اند که در این مقاله آنها را مشاهده می‌کنید.

تمرینات هوازی

1 تأثیر تمرینات هوازی بر لاغری

تأثیر تمرینات هوازی بر لاغری

کالج اسپرت مدیسن در آمریکا گزارش می‌دهد که سوخت و ساز بدن را تا 24 ساعت بعد از ورزش می‌توان افزایش داد. راهکار این کالج اینست که در ورزش روزمره خود کمی فشار و تحرک را اضافه کنید.
شما باید در هنگام پیاده روی روزانه (یا دویدن، شنا، دوچرخه سواری و …) برای لحظه‌ای کوتاه تلاش بیشتری انجام دهید تا به بدن  فشار بیشتری وارد شود. سپس پیاده روی عادی خود را ادامه دهید. این تحرک و فشار لحظه‌ای باعث افزایش سوخت و ساز  می‌شود و ساعت‌ها طول می‌کشد تا دوباره سوخت و ساز به حالت عادی بازگردد.میزان کالری که در این حالت می‌سوزانید با مقدار سوزاندن کالری بعد از دوش گرفتن برابر است.
مثلاً اگر به طور معمول 30 دقیقه پیاده‌روی می‌کنید هر 5 دقیقه، 30 ثانیه به آرامی بدوید. پس از چند روز که بدن آماده‌تر شد بعد از هر 4 دقیقه، 1 دقیقه به آرامی بدوید.
نشانه افزایش سوخت و ساز بدن اینست که هر چقدر میزان سوخت و ساز افزایش یابد تنفس سخت‌تر می‌شود.

2 تأثیر تمرینات قدرتی بر لاغری

تأثیر تمرینات قدرتی بر لاغری

با اینکه که قلب و اعضای بدن در طول روز نیاز به سوخت دارند، تأثیر کمی می‌توان بر روی افزایش  سوخت و ساز آن گذاشت. اما ماهیچه‌ها که دائم نیاز به تغذیه دارند،  میزان سوخت و ساز آن‌ها قابل تغییر است. هر چقدر ماهیچه‌ها را بزرگتر سازید کالری بیشتری در روز و شب نیاز دارند.
بر اساس یافته‌های کالج اسپرت مدیسن با هفت حرکت ورزشی می‌توانید تمام گروه‌های ماهیچه‌ای اصلی بدن را درگیر کنید تا سوخت و ساز بیشتری داشته باشید و در نتیجه سریع لاغر شوید. این حرکات عبارتند از:

نشسته دمبل

تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی

این حرکات ورزشی را می‌توان در 30 دقیقه انجام داد. انجام این حرکات  در 2 یا 3 بار در هفته، باعث سوزاندن کالری‌های اضافی قبل از تبدیل شدن به چربی توسط ماهیچه‌ها می‌شود.

ورزش لاغری

3 تأثیر تمرینات شنا در لاغری

تأثیر تمرینات شنا در لاغری

حرکت شنا باعث فشار بر روی بازو، کتف و سینه می‌شود. فردی که دارای 80 کیلوگرم وزن باشد اگر در 5 دقیقه  100 حرکت شنا انجام دهد حدود 34 کالری می‌سوزاند.

4 تأثیر تمرینات شکم در لاغری

تأثیر تمرینات شکم در لاغری

هر فردی به طور متوسط در هر دقیقه 30 حرکت شکم می‌رود یعنی در هر 10 دقیقه 300 حرکت شکم انجام می‌دهد. اگر فردی که دارای 68 کیلوگرم وزن است در 10 دقیقه 300 حرکت شنا انجام دهد حدود 50 کالری می‌سوزاند.

5 تأثیر تمرینات اسکات در لاغری

اگر فردی که دارای 62 کیلوگرم وزن باشد، در هر 5 دقیقه 100 حرکت اسکات را انجام دهد حدود 43 کالری می‌سوزاند. اگر فرد 62 کیلوگرمی در 10 دقیقه 100 حرکت اسکات انجام دهد حدود 37 کالری می‌سوزاند.

منبع prevention

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.