تأثیر میوه زالزالک بر لاغری

میوه زالزالک می‌تواند در لاغری و کاهش وزن مؤثر باشد. این تأثیر لاغری و کاهش وزن به دلیل کاهش چربی نمی‌باشد بلکه به دلیل خارج شدن سدیم اضافی و کاهش آب احتباس شده توسط کلیه است. لازم بذکرست از خوردن بیش از حد میوه زالزالک خودداری کنید.

میوه زالزالک می‌تواند در لاغری و کاهش وزن مؤثر باشد. این تأثیر لاغری و کاهش وزن به دلیل کاهش چربی نمی‌باشد بلکه به دلیل خارج شدن سدیم اضافی و کاهش آب احتباس شده توسط کلیه است. لازم بذکرست از خوردن بیش از حد میوه زالزالک خودداری کنید.

اگر قصد لاغر شدن دارید، ممکن است از مکمل‌های غذایی برای لاغری آسانتر استفاده کنید. تعدادی از مکمل‌های موجود در بازار ادعا دارند که می‌توانند به کاهش وزنتان کمک کنند و نتایج قابل توجهی بدون سختی زیاد بدست آورید. حتی بعضی از گیاهان و عصاره‌ها به عنوان «کاهش وزن و لاغری سریع با مواد گیاهی» به فروش می‌رسند. میوه زالزالک، یکی از این نوع گیاهان می‌باشد که برای لاغری و کاهش وزن توصیه می‌شود. شما باید قبل از هر برنامه برای کاهش وزن و لاغری با پزشک خود مشورت کنید.

میوه زالزالک

دو مرکز پزشکی «دانشگاه مریلند» و «مموریال سولان کترینگ»، تأثیر میوه زالزالک در کاهش وزن و لاغری را تأیید نکرده‌اند. هر دو مرکز از مراکز معتبر برای جایگزینی مکمل‌ها و گیاهان به جای دارو هستند. به غیر از بهبود عملکرد قلب در افراد مبتلا به بیماری نارسایی قلبی، هیچ شواهد علمی برای تأثیر میوه زالزالک وجود ندارد. لزوماً هرگونه کاهش وزن با مصرف این میوه نتیجه کاهش چربی نیست. یعنی علت کاهش وزن امری غیر از کاهش چربی می‌باشد.

کاهش وزن

میوه زالزالک کمک می‌کند که آب احتباس شده در بدن آزاد شود. هنگامی که سدیم بیش از حد مصرف کنید،  کلیه ممکن است آب بیشتری را در خودش نگه دارد و باعث افزایش وزن شود. اگر میوه زالزالک، سدیم اضافی را از بدن خارج کند کلیه آب کمتری را در خود احتباس می‌کند. این کاهش وزنی که شما از خوردن میوه زالزالک تجربه می‌کنید تنها به دلیل خارج شدن سدیم اضافی و آب احتباس شده کلیه است.

عوارض جانبی

مصرف بیش از حد میوه زالزالک می‌تواند اثرات جانبی و ناخوشایند داشته باشد. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند هشدار می‌دهد که مصرف این میوه ممکن است باعث تهوع، سردرد و تنگی نفس شود. همچنین در تعدادی از افراد، تعرق زیاد و احساس خواب آلودگی ایجاد کند.

میزان مصرف

مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، میزان مصرف زالزالک را بین 160 تا 1800 میلی گرم توصیه کرده است. البته این توصیه مربوط به کسانی است که دچار فشار خون بالا یا درد در قفسه سینه هستند. در رابطه با میزان مصرف زالزالک برای کاهش سدیم و آب احتباس شده، هیچ تحقیق و توصیه‌ای  وجود ندارد.

توصیه

به جای استفاده از مکمل غذایی برای کاهش وزن و لاغری از ورزش و رژیم غذایی استفاده کنید. این شیوه نه تنها به کاهش وزن شما کمک می‌کند بلکه باعث ماندگاری کاهش وزن و لاغری می‌شود. قبل از کاهش مصرف کالری و افزایش فعالیت بدنی(شرکت در هر برنامه کاهش وزن) با پزشک خود مشورت کنید.

منبع healthfully
فکر میکنم این مطالب رو هم دوست داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.