بهترین زمان ورزش برای لاغر شدن

ورزش منظم به لاغر شدن یا حفظ وزن بسیار کمک می‌کند؛ علاوه بر این به قوی شدن ذهن یاری می‌رساند. مطالعات محققان نشان می‌دهد افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند طول عمر بیشتری دارند. برای اینکه نتیجه بیشتری بدست آورید، بعد از ورزش صبحانه میل کنید.

تاثیر ورزش در لاغری و حفظ وزن

ورزش منظم به لاغر شدن یا حفظ وزن بسیار کمک می‌کند؛ علاوه بر این به قوی شدن ذهن یاری می‌رساند. مطالعات محققان نشان می‌دهد افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند طول عمر بیشتری دارند و برای اینکه نتیجه بیشتری بدست آورید، بعد از  ورزش صبحانه میل کنید.

لاغری  بیشتر با خوردن صبحانه بعد از ورزش

اگر بعد از ورزش صبحانه‌ میل کنید احتمال سوزندان چربی بیشتر می‌شود. تحقیقاتی در رابطه با تأثیر ورزش در لاغری که در سال ۲۰۱۵ در EBioMedicine منتشر شد، نشان داد که ورزش قبل از صبحانه به مردان کمک کرده است ۲۵۰ کیلو کالری چربی بیشتر در هر روز بسوزانند (در مقایسه با وقتی که آنها ورزشی مشابه پیش از ناهار یا پیش از شام انجام دادند). تحقیقات دیگری نشان داد کسانی که صبحانه‌ای با کالری بالا را قبل از ورزش ‌خوردند دچار اضافه وزن شدند. در حالی که همان افراد صبحانه‌ای مشابه را بعد از ورزش خوردند و وزنشان حفظ شد.

باید ها و نبایدها بعد از ورزش صبحگاهی

شما صبح زود بیدار می‌شوید تا مقداری کالری بسوزانید و لاغر شوید؛ به همین دلیل نباید به فروشگاه قنادی بروید و اثرات ورزش کردن را نابود کنید. شما باید ترکیبی از پروتئین، غلات، میوه‌ها و سبزیجات را آماده کنید تا به سیر کردن شما کمک کرده و ماهیچه‌هایتان سوخت‌گیری کند.

صبحانه‌هایی سالم برای بعد ورزش

 

1- کیش‌های مافین با پنیر چدار و سیب زمینی

دو تا از این کیش‌های مافین، ۲۳۸ کالری و ۱۴ گرم پروتئین دارد و از آنتی اکسیدان بالایی برخوردار است. این صبحانه را در آخر هفته آماده کنید تا در صبح‌ روز های کاری طول هفته آماده داشته باشید.

اسموتی با هلو، انبه و تمشک

۲- اسموتی با هلو، انبه و تمشک

با ۳۷۴ کالری و ۲۴ گرم پروتئین به شما کمک می‌کند تا ماهیچه‌هایتان بعد ورزش دوباره انرژی ذخیره کند. ماست یونانی  را برای افزایش پروتئین و میوه برای افزایش فیبر به آن اضافه کنید. این اسموتی بعد از ورزش سنگین بسیار دلچسب است.

۳- مافین انگلیسی با کره بادام زمینی و مربای تمشک و چیا

کره بادام بر روی مافین انگلیسی با میوه سریع و آسان آماده می‌شود و از پروتئین، چربی سالم، فیبر و غلات برخوردار است. مخلوط تمشک با دانه چیا درون مربا بسیار لذیذ و خوشمزه می‌باشد. این غذا ۲۶۲ کالری و ۱۰ گرم پروتئین دارد.

نان با دانه‌های کامل غلات

۴- نان با دانه‌های کامل غلات

این نان خانگی با تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، دانه‌ کتان و دانه‌ کنجد آماده می‌شود که از چربی‌های سالم، فیبر و پروتئین برخوردار است. یک اسلایس ضخیم این نان ۳۴۰ کالری و ۱۰ گرم پروتئین دارد. با کره بادام زمینی یا آووکادو له شده بر روی آن، صبحانه‌ای کامل و سالم می‌شود.

خوراک مختصر پیش از تمرین: اگر نمی‌توانید تا بعد از ورزش برای خوردن صبحانه صبر کنید از یک میان وعده سرشار از کربوهیدرات‌ها نظیر میوه خشک، نصف موز یا نصف نان مافین انگلیسی با کمی مربا استفاده کنید.

منبع eatingwell
فکر میکنم این مطالب رو هم دوست داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵ نظرات
  1. Mulanuate می گوید
  2. Mulanuate می گوید
  3. Mulanuate می گوید
  4. Squatry می گوید
  5. Mulanuate می گوید